Akrobat Kol
Endüstriyel ortamlarda çok miktarda değişik gazlar, duman ve tozlar havaya karışır ve çalışanlar tarafından solunarak özellikle akciğerlerde, solunum yollarında ve diğer yaşamsal organlarda tahribatlara neden olurlar. Bu nedenle sağlık açısından son derece zararlı gaz, toz, duman ve benzeri zararlı maddelerin emilerek temizlenmesi gerekir. Bilindiği gibi sağlıklı bir çalışma ortamı zaman kayıplarını en aza indirerek verimlilik artmasına imkan verir.
Mafsalı kollar havada asılı kalabilir ve istenilen konumda ayarlanabilir. Bu sayede en yakın yerden tüm gaz ve tozları emer. Emiş boğazlarından 360 derece dönebilme kabiliyetine sahiptir. Sabit taşıyıcı bir elemana (duvar, kolon, kiriş, konsol vs.) monte edilmelidir. Monte edilebilmesi için askı ayaklarının kullanılması gereklidir. Hareket kabiliyetini sağlayan mekanizma balatalı sistemdir ve her konumda askıda kalabilir. Emiş davlumbazı polikarbonat malzemeden mamuldür ve yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır. Emiş davlumbazında bulunan hava ayar klapesi ile hava debisi ayarlanabilir. Emiş davlumbazı da her yönde hareket edebilecek mafsal mekanizmasına sahiptir. Çapları standart olup çap 160mm dir. Her bir mafsallı koldan 1000m3/h hava debisi ile emiş yapılması tavsiye edilmektedir. Partiküllerin ve dumanın yaklaşık 40cm mesafeden yakalanabilmesi için bu ideal bir debidir.
Akrobat kol kolay konumlandırılabilme özelliği ile emisyon kaynağından emiş için en optimum yerleşim imkanı sunar. Sektördeki diğer akrobat kollara göre, ERGO akrobat kolu özel şekilli büyük davlumbazı ve içinde emişe engel olabilecek herhangi bir obje bulunmayan tasarımı ile çok daha yüksek emiş debisi sağlar. Büyük alüminyum davlumbaz 360° derece dönebilme özelliği ile optimum yerleşim ve koldan bağımsız sabitlenme özelliği ile proses sırasında kolay konumlandırılabilme olanağı sağlar. Akrobat kollarımız 2m, 3m ve 4m uzunluklarda ve 100mm, 125mm, 160mm ve 200mm çaplarda tedarik edilebilir. Tek bir karton içinde birleştirilmiş halde paketlendiği için kurulum süresi çok kısadır.
Her operatorün çalışma ortamına adapte edilebilen duvara monte ve masaya monte (dik tip) modelleride vardır.