Havalandırma sistemlerinde verimin artmasında baca sistemleri rol oynamaktadır.

Paslanmaz saç baca imalatlarında tüm kritik mühendislik hesaplamaları yapılarak en yüksek performansın ortaya çıkması sağlanır.

BİMM BACA sistemleri, bütün ısıtma kazan sistemleri için uygun gaz aktarım sistemleridir. Mükemmel çekici gücü, sağlamlığı, sızdırmaz yapısı, montaj kolaylığı, doğa dostu oluşu, Modern şık estetik görünürlüğü, asidik ortamlarda dayanıklı malzemesi, sıvı, katı ve gaz yakıtlı tüm cihazlar için tercih edilir. Dumanı ocaktan çekip havaya vermeye yarayan yoldur. Bağımsız kanallardır. Yarattığı çekme sayesinde, yanma için gerekli havayı ocağa ve kazana ulaştırır. Baca yüksek ısıya ve yangına, yanma sonucu ortaya çıkacak gazların kimyasal etkisine, korozyona ve su buharına karşı dayanıklı olmalıdır .Peki bir baca nasıl çalışır.

Bir bacanın sağlıklı ve düzgün bir şekilde işlevini yerine getirebilmesi için yani bacanın atık gazları atmosfere tahliye edebilmesi için baca içerisindeki hava yoğunluğunun dış ortamın hava yoğunluğundan daha az olması gerekir. Aksi taktirde boru işlevini yerine getiremez ve gaz tahliye edilmez.Bu da bacanın iç kısmının, dış ortama göre daha sıcak olması ile mümkündür. Sıcak hava; bacadan dışarı çıkma eğilimi gösterirken peşinden atık gazları da beraberinde götürür. Yani ne kadar sıcak o kadar verim de diyebiliriz.Tabi dış etkenlerde verim konusunda etkili.

Standartlara uygun baca sistemlerinin ilk yalıtım fiyatlarının çok yüksek ve bir o kadar da gereksiz olduğu düşünülmesi sebebiyle maalesef uzun yıllardır ülkemizde yanlış ve standartların altında baca sistemleri kurulmuştur. Bu büyük hata ise birçok zehirlenmeye yol açmış bir çok insanımız bunu ne yazık ki hayatı ile ödemiştir. Hiçbir sebep insan hayatının riske atılmasını haklı göstermez. Hepimiz farkındayız ki hiçbir şey canımızdan ve sevdiklerimizden değerli değil.Standartlara uygun güvenli ve uzun ömürlü baca sistemleri bir çok konut ev ve fabrikanın olmazsa olmazlarındandır.