Olimpik havuzlar kişilerin özellikle kış aylarında başvurdukları ve spor yaptıkları alanlardan birisidir. Bu havuzlarda havalandırma sistemleri de kaçınılmaz olacaktır. Firmamız havalandırma işlemlerinin yapılması, monte edilmesi, tamir ve bakımı gibi birçok hizmeti sizlere sunmaktadır. Konforun ve sağlıklı yaşamın bir arada bulunması için olimpik havuz havalandırma sistemleri kurulması mutlaklık arz edecektir. Özellikle kapalı yüzme havuzlarında içerideki havanın dışarıya transferi için bu işlem zorunluluk arz etmektedir.

Firmamız Hakkında

Firmamız havalandırma ve birçok farklı alanda faaliyetleriyle yaklaşık 60 yıllık deneyimiyle sizlere hizmet vermektedir. Kullanmış olduğumuz malzeme ve ürünlerde kaliteden ödün vermeyerek müşteri memnuniyeti vizyonuyla hareket etmekteyiz.

Bim havalandırma olarak işimize duyduğumuz saygı, çalışmalarımızdaki ince noktalardaki titizliğimiz ve müşterilerimize en uygun kalitede hizmeti verme anlayışımız bizi kusursuz hale getirmektedir. Sizlere taleplerinize uygun şekilde düşük maliyetler çıkartmak temel prensibimizdir.

Olimpik havuz ve birçok farklı mekânda havalandırma hizmetlerini sağlamaktayız. Kullanmış olduğumuz tüm ürünler çevre dostu ve %100 garantilidir. Üretimlerini yaptığımız havalandırma sistemleri mühendislerimiz tarafından projelendirilerek yapılmaktadır. Büyük firmalar tarafından tercih edilişimiz kalitemizin göstergesidir. Siparişleriniz zamanında ve eksiksiz teslim edilerek montajı yapılmaktadır.

Havalandırma Zorunlu Mudur?

Olimpik kapalı yüzme havuzlarında havalandırma konfor ve yüzücülerin sağlığı için zorunludur diyebiliriz. Mekanın tercih edilmesinin başında konfor da yapılan iyileştirmeler gelmektedir. Kapalı olimpik yüzme havuzlarında içerideki kişi sayısı ve suyun sıcak olmasından dolayı yoğuşma bir hayli fazla olmaktadır.

Bunun önüne geçebilmenin tek şartı ise havalandırma sistemleri denilebilir. Kurulacak olan sistem sadece mekânın havalandırılmasını değil havuzun suyu sebebiyle oluşan su buharının da dışarıya tahliye edilmesini sağlamaktadır.

Kondenzasyonun sağlanması ve ayrıca ısıtma sistemlerine de yapmış olduğu katkı ile birçok önemli görevi üstlenen havalandırma sistemleri zorunludur. Gereken tüm konfor şartlarının yerine getirilmesi, Oluşabilecek yoğun buhar havasının dağıtılarak içeriye temiz hava sirkülasyonunun sağlanması buharlaşan su miktarının bilinebilmesi gibi büyük sorumlulukları havalandırma sistemleri üstlenmektedir.

Firmamızın Sağladığı Hizmetleri

Firmamız sadece havalandırma sistemleri konusunda değil birtakım değişiklikler konusunda da sizlere farklı hizmetlerde bulunmaktadır. Bunun yanında havalandırma imkânlarında da gerekli duyulan eksiklikleri tamamlama hizmetleri bulunmaktadır. Sağladığımız bu hizmetlere geniş bir açıdan bakılacak olursa şunları söylemek mümkündür:

Firmamızın sağladığı havalandırma işlemlerine dair yaptığımız faaliyetler şu şekildedir:

 • Havalandırma filtresinin temizliği
 • Havalandırma montajında titiz ve temiz çalışma mühendislerimizce çizim yapılması
 • Havalandırma borusunun ve iç mekanizmasının temizliği
 • Havalandırma sisteminde arıza veren parçaların değişikliğinin yapılması
 • Kullandığınız filtrenin sulu ve kuru olmasına yönelik tercih değişikliklerin yapılması
 • Fan değişikliğinin yapılması

Bu gibi hizmetlerimiz havalandırma sistemlerine dair aksaklık ve eksikliklerinizi gidermek için yeterli olacaktır.

Firmamızın Sağladığı Diğer Hizmetler

Firmamız Bim havalandırma olarak sizi havalandırma konusunda kusursuz bir hizmet anlayışı sunmaktadır. Ancak bunun dışında birçok faaliyetimiz ile de sizlere gereken hizmetleri sunmaktayız.

Havalandırma sistemleri dışında sizlere sağlamış olduğumuz diğer hizmetlerimizi ise şu şekilde açıklayabiliriz:

 • Toz toplama Ünitesinin yapımı
 • Sulu filtre veya kuru filtre montajı
 • Baca tipi sulu filtre
 • Statik sulu filtre seçenekleri
 • Çeşitli baca sistemleri
 • Karbon filtre
 • Akrobat kol
 • Flexıble Grubu
 • Fan grubu
 • Kanal Montaj Ekipmanları ve Hırdavat Grubu

Tüm bu malzemeler işletmemiz bünyesinde üretilmekte, satışı yapılmakta ve sizin taleplerinize göre de montaj işlemleri yapılmaktadır.

Havalandırma Sisteminin Sağladığı Faydalar Nedir?

Havalandırma sistemleri olimpik havuzlara ve takıldığı alanlara birçok fayda sağlamaktadır. Kullanılmasının zorunlu olduğunu gösteren başlıca etkenleri ise şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Havalandırma sistemleri kullandığımız olimpik havuzlarda ısıtmanın %70 %80 gibi bir oranı havalandırma işleminden dolayı sağlanmakta geri kalan kısmı ise yerden ısıtma yöntemi ile yapılmaktadır. Kurmuş olduğumuz bu sistem sizin ısıtma tasarrufunuza katkı sağlayacaktır.
 • Olimpik havuz içerisinde spor yapan kişilerin sağlığına önemli ölçüde katkısı vardır. Sistemi kurduğumuz andan itibaren kapalı alan ile dış mekânda bir hava sirkülasyonu sağlanacak ve içeriye temiz hava aktarılması sağlanmış olacaktır.
 • Olimpik havuzların özellikle ısıtılarak kullanılmasından dolayı bu alanlarda buharlaşma sıkça rastlanmaktadır. Buharlaşma ise mekânda bulunan birçok alet ve edevat için olumsuz etki oluşturmaktadır. Havalandırma sayesinde bu olumsuz etkilerin önüne geçilmekte ve havuzda kullandığınız eşyaların daha uzun ömürlü olması sağlanmaktadır.

Kaliteli ve Güvenli Alışveriş

Firmamız havalandırma konusunda ve birçok diğer alanda kullandığı sistemleri kendi ekibi ile kendi imalathanesinde üretimini sağlamaktadır. Alanında uzman ve deneyimli kadromuz kusursuz hizmet sağlanmasına yardımcı olacaktır.

Mühendislerimiz ve çizim ekiplerimiz dilediğiniz ölçü ve tasarımlarda size özgün işler ortaya çıkarabilmektedir. Ayrıca değişebilen parçalarında üretilmesi sağlanmakta ve sizlere sistemin komple değiştirilmesi gibi bir yük yüklenmemektedir.

Canlı yaşamını etkileyen mekanizmalar olmasından dolayı özenle seçilen parçalar olmalı ve bu konuda titizlikle davranılması gerekmektedir. Firmamızda bu konunun farkında ve hassasiyetle yaklaşımlarda bulunmaktadır. Kaliteli ve güvenli bir şekilde tüm ürünleri garantili olarak satın alabilirsiniz.

İletişim ve Sipariş Kanalları

Firmamızın sağladığı havalandırma mekanizması ve diğer hizmetlerinden faydalanabilmek için resmi İnternet adresimizi ziyaret edebilirsiniz. Bu adres üzerinden tüm bilgilere ve yaptığımız işlerin görsellerine de erişebilirsiniz.

Ayrıca hakkımızda, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz, video galerimiz ve sosyal medya ağlarımızın bilgisini de bulabilirsiniz. Sitemizde bulunan otomatik arama yapma filtresi seçeneğiyle dilediğiniz ürün ve hizmete kısa zamanda ulaşım sağlayabilirsiniz. Bize mail gönderebilir veya telefon numaramız ile iletişim sağlayabilirsiniz.

Ofis adresimizde harita üzerinden açık bir şekilde sizlerle paylaşılmıştır. Sosyal medya ağlarının hemen hepsinde bulunan hesaplarımızda aktif olarak bizleri takip edebilir ve youtube üzerinden yaptığımız paylaşımları inceleyip abonelik sağlayabilirsiniz. 60 yıllık benzersiz tecrübemiz atalarımızdan beridir süregelen ensiz bilgilerimizden de faydalanabilmek için lütfen sizlerde bizimle iletişime geçiniz.