Canlılar için sağlıklı hava yaşam kalitesi açısından büyük önem taşır. Havada oluşacak herhangi bir kirlilik canlı yaşamında olumsuz sonuçlar meydana getirir. Sağlık koşullarında oluşacak bir tahribat havanın kirlenmesi nedenine bağlıdır. Bu nedenle Konut havalandırma sistemleri büyük etkiye sahiptir.

Genellikle kapalı bir ortamda havanın kirlenmesi beklenen bir sonuçtur. Bu nedenle bu ortamların havasının temiz hale getirilmesi canlı yaşamı için büyük öneme sahiptir. Kirlenen havanın değiştirilmesi amacıyla kullanılan yöntemlere havalandırma sistemleri adı verilir.

Canlılar için sağlıklı yaşam koşullarının oluşturulması havalandırma ile sağlanır. Ortamda meydana gelen kötü havanın doğal veya yapay yöntemler ile değiştirilmesi sağlık açısından önemlidir.

Havalandırma sistemleri sayesinde ortamda yer alan kötü hava koşullarının sağlıklı hale getirilmesi sağlanmış olur. Bu sayede canlıların yaşam koşullarında iyileştirmeye gidilerek sağlıklı bir yaşam süreleri desteklenir.

Neden Havalandırma Yapmalıyız?

Kapalı ortamlarda oluşan hava kirliliği nedeniyle pek çok olumsuz durum ortaya çıkmaktadır. Havalandırma yapılmadığı takdirde sıcaklık artışı meydana gelir ve terleme oluşur. Ayrıca ortamda oksijenin azalması nedeniyle nefes almak zor hale gelir.

Bu durumda kan basıncı yükselir ve bireyde baş ağrısı gibi sağlık problemlerinin oluşmasına neden olur. Ayrıca halsizlik ve uyku hali gibi olumsuzlukların oluşması da havalandırma yapılmayan ortamların sonuçlarını oluşturur. Bu nedenle özellikle toplu olarak bulunulan yerlerde mutlaka havalandırma için gerekli olan sistemlerin oluşturulması insan sağlığı için önemlidir.

Havalandırma Sistemi Nedir?

Canlıların bir arada olduğu ortam içinde oluşan kirli havanın filtreler aracılığıyla ortam dışına atılmasına yardımcı olan sistemlere havalandırma sistemleri denir. Ortamda oluşan kirli ve yoğun havanın ortamdan uzaklaştırılması vazifesini üstlenir. Dışarıya atılan kötü ve kirli havanın yerine temiz hava geri kazandırılır.

Havalandırma görevini üstlenen sistemler sayesinde sağlıklı hava kirli havanın yerini alarak ortam içine aktarır. Bunu filtreleri ile yapan sistemler sayesinde daha sağlıklı koşullar sağlanmış olur.

Havalandırma Sistemi Ne İşe Yarar? Havalandırma sistemleri sayesinde canlı yaşamında önemli yere sahip olan havanın olumsuz koşullardan kurtarılması sağlanmış olur. Ayrıca ortamın hava sirkülasyonu yaparak birçok yarar sağlar. Bu yararlar şu şekildedir.

  • Sürekli taze havanın yer almasını sağlamak.
  • Ortamın havasını yenileyerek sağlıklı hale getirmek.
  • Yangın ve patlama gibi durumların oluşmasına engel olmak.
  • Havanın kirlenmesine neden olan faktörleri azaltmak.
  • Kötü ve pis kokuların giderilmesini sağlamak.

Havalandırma sistemleri bu ve bunun gibi sağlık koşullarını olumsuz yönde etkileyecek birçok konunun çözülmesine işe yaratmaktadır.

Havalandırma Nasıl Yapılmalıdır?

Havalandırma kapalı ve ortak kullanılan mekanlarda yapılması zorunludur. Bu nedenle profesyonel havalandırma sistemlerinin kullanılması önemlidir. Deneyimli ve uzman kadrolar ile sunmuş olduğumuz bu hizmet sayesinde kötü havaya sahip olan mekânlarda yaşamak zorunda kalmayacaksın. Kaliteli ve güvenli sistemlerimiz ile sizi ve yaşam kalitenizi en ince ayrıntısına kadar düşünmekteyiz.

Her ortam için havalandırma gereksinimi aynı olmamaktadır. Bu nedenle havalandırma işleminin yapılacağı ortamın en iyi şekilde belirlenmesi gerekir. Çünkü kullanılacak olan sistem bu ortam için yeterli gelmelidir.

Kullanılacak olan ortama göre belirlenecek olan havalandırma sistemleri doğru bir şekilde hesaplanarak uygulanmalıdır. Hava kirliliğinin yaşandığı ortam için en uygun olan havalandırma sisteminin yapılması için o ortamda ihtiyaç duyulan hava miktarının belirlenmesi gerekir.

Ayrıca mekânın hacmi, kullanım şekli ve o ortamda sürekli olarak bulunan insan sayısı da büyük etkiye sahiptir. Bu etkenler göz önüne alınarak havalandırma için en iyi sistem düşünülmelidir.

Havalandırma Çeşitleri Nelerdir?

Birçok alanda kullanılması gereken havalandırma sistemleri üç çeşitte oluşmaktadır. Her çeşidin kullanım alanı ve özellikleri farklıdır.

Bunlar şu şekilde belirtilebilir.

  • Lokal Havalandırma Sistemleri
  • Merkezi Havalandırma Sistemleri
  • Davlumbaz Havalandırma Sistemleri

Bunların özellikleri, kullanıldığı alanlar ve sahip oldukları nitelikler birbirlerinden farklılık taşımaktadır. Hangi sistem sizin havanızı temizleyecek ve hangi niteliklere sahip olması gerek bu önemlidir.

Hangi Sektörlerin Havalandırma Yapmaları Gerekmektedir?

Küçük işletmelerden endüstriyel üretim tesislerine kadar pek çok sektör için havalandırma sistemleri kullanılmalıdır. İmalathaneler, üretim tesisleri ve gıda sektörü içinde yer alan kuruluşların maruz kaldığı kötü hava koşulları nedeniyle bu alanlarda kullanılması kullanılması önem taşır.

Konut Tipi Havalandırma Nedir?

Alışveriş merkezlerinde, rezidanslarda, otoparklarda havalandırma yapılması şeklidir. Taze hava oluşturularak nem, sıcaklık, kuruluk havalandırma sistemleri aracılığıyla kontrol altına alınır. Canlı sağlığı dikkate alınarak istenilen ve sağlıklı hava koşulları oluşturulmuş olur. Havalandırma sistemi yapılacak olan mekanın önceden incelenmesi ve hangi sistemin uygulanması gerekeceğinin kararının alınması büyük önem taşır.

Havalandırma Sistemleri Hakkında Sunmuş Olduğumuz Hizmetler

1954 yılında İstanbul’da kurulan Bimm Havalandırma bünyesinde yer alan uzman kadromuz ile işimize verdiğimiz önem ve müşteri memnuniyeti esası ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Ekonomik ve kaliteli ürünler sunmayı İlke edinen firmamız çevre kurallarına duyarlı hizmet anlayışını benimsemektedir.

Sunduğumuz hizmetler arasında havalandırma sistemleri, toz kaplama üniteleri, baca sistemleri gibi pek çok alan yer almaktadır. Fabrikalar, AVM’ler, konutlar, spor salonları, anaokulları, yemekhaneler, konferans salonları, otoparklar gibi birçok alanda hizmet sunumu gerçekleştirmekteyiz.

Canlı sağlığını olumlu etkileyecek ürünlerimizi zamanında ve güvenli olarak teslim etme bilincine sahip bir firmayız. Sahip olduğumuz nitelikler sayesinde hizmet kalitemiz yıllarca sektör içinde yer almamıza katkı sağlamıştır. Bu kaliteyi devam ettirmek ve sağlıklı havaya sahip ortamları yaratmak için her daim çalışmalarımıza devam etme bilincine sahip olacağız.

Havalandırma Sistemleri Fiyatları

Havalandırma sistemleri özellikleri ve kullanılacağı alana göre çeşitlilik göstermektedir. Bu çeşitlilik nedeniyle sahip olduğu kriterler ürün fiyatını da etkilemektedir. Kullanılacak olan alanın genişliği, bu alan içinde kaç kişinin bulunduğu ve bu ortamda havayı kirleten diğer faktörlerin neler olduğu konusu havalandırma sistemlerinin etkin olarak hizmet vermesinde önemli noktalardır.

Tüm bu faktörlerin yer aldığı bir ortamda havalandırma sisteminin sahibi olduğu özellikler bu havayı temizleyebilecek niteliği bünyesinde taşımalıdır. Bu nedenle havalandırma sistemlerinin kriterleri değişiklik göstermektedir. Kriterlere göre şekillenen fiyatlar mevcuttur.

Kullanacağınız ortam ve ortam özellikleri dikkate alınarak oluşturulacak olan havalandırma sistemleri fiyat seçenekleri ile firmamız bünyesinde yer almaktadır.