Temiz bir hava her ortam için gereklidir. Bu bakımdan ofis ve otel gibi alanlarda ise havalandırma zaruri bir ihtiyaç halini alır. Havalandırma konusunda uzun yıllar hizmet veren bimhavalandırma şirketi olarak bu konuda profesyonel hizmet sağlıyoruz. İnternet üzerinden bimhavalandirma.com.tr adresi ile havalandırma sistemleri hakkında firmamızın tüm bilgilerine ulaşmak mümkün olur. Peki, Ofis ve Otellerde Havalandırma Sisteminin Avantajı

Ofis Ve Otellerde Temiz Havalandırma

Firmamız tarafından verilen havalandırma hizmetinde odalara sinek ve toz girmemesine dikkat edilir. O da için yapılan havalandırma sistemi ile bol oksijenli bir ortam sağlanır. Böylece müşteri memnuniyeti en üst seviyelere çıkacaktır. Müşteri memnuniyeti konusunda firmamız son derece hassas davranır. Bu bağlamda yapılan sistemler müşterilerimiz ve iş yeri çalışanları için memnuniyet verir.

Otellerde Havalandırma Sistemleri

Otel mutfaklarında yemek kokuları arasında çalışmak ve bulunmak herkese rahatsızlık verir. Bu bakımdan havalandırma mutfak için özel olarak önem arz eder. Nemli ve ısınan hava ile çalışılmayacak duruma gelen mutfaklar havalandırma ile ferah bir hal alır.

Otellerde kurulacak olan havalandırma sistemi için öncelikle uzman bir ekip keşif için otellere gelir. Keşiften sonra oteller için en uygun havalandırma sistemleri için müşteriler ile ortak karar verilir. Firmamız her mekân için en uygun havalandırma sistemini kullanır. Böylece uzun yıllar sıkıntısız şekilde kullanılacak sistemler kurulur. Sistem ilerleyen dönemlerde sorunlar ile karşınıza gelmez.

Ofislerde Havalandırma Sistemleri

BİMM havalandırma olarak ofisleriniz için en havadar ve ferah ortamı sağlıyoruz. Küçük ortamlarda fazla sayıda kinin yer aldığı ofisler havalandırma için en ihtiyaç duyulan alanlardır.

Ofis, yönetim ya da call center gibi alanlarda karbondioksit oranı hemen çoğalmaktadır. Bu durumda da içeriye temiz hava girmesi gerekir. Sağlık açısından ve çalışma konforu açısından havalandırma sistemi her mevsim önemlidir. Ofislerde kurulacak olan sistemler için uzman çalışanlar ile kurulum sağlarız.

Öncelikle ekibimiz iş yeriniz için en uygun havalandırma sistemleri konusunda keşifte bulunur. Sonraki aşamada sizin ile ortak çalışma sonrasında sistem konusunda karar verilir. Son aşamada ise en uygun havalandırma sistemi için kurulum sağlanır.

Havalandırma Sistemlerinin Parçaları

Havalandırma sistemlerinde kurulum alanına bağlı olarak pek çok parça yer alır. Kurulumun açık havalı yerlere yapılması ile kapalı ortamlara yapılması arasında pek çok fark vardır. Aynı şekilde havası çabuk kirlenen bir alan için yapılacak olan havalandırma sistemi de daha temiz havalı yerlere kurulacak olan sisteme göre değişiklik gösterir. Havalandırma için kullanılan parçalar ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Toz toplama sistemleri
 • Sulu filtre
 • Baca tipi sulu filtre
 • Karbon filtre
 • Baca sistemleri
 • Fan grubu
 • Statik filtre
 • Akrobat kol

Bu ve daha fazla havalandırma sistemi parçaları firmamız tarafından kurulur. Alan ve ortam ihtiyacına göre parçalar değişiklik gösterebilir.

Nerelerde Havalandırma Kullanılması Gerekir?

Havalandırma sağlıklı ve temiz bir yaşam için şarttır. Bu bakımdan havalandırma sistemleri konutlardan kapalı otoparklara kadar her alanda kullanılır. Havalandırma olmayan yerlerde bulunan insanlar ve canlılar bir müddet sonra sağlıklarını kaybetmeye başlar. Bu bakımdan havalandırma hayati önem taşıyan konuların başında gelir. Havalandırmanın gerektiği alanlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Konutlar
 • Ofisler
 • İş yerleri
 • Toplantı salonlarında
 • Kalıphanelerde
 • Marangozhanelerde
 • Okullarda
 • Laboratuvarlarda
 • Okullarda
 • Yüzme havuzlarında
 • Sergi ve fuar alanlarında

Daha pek çok alanda havalandırma ihtiyacı duyulabilir. Havalandırmada tozlu alanlar için ayrı havalandırma sistemleri kullanılır.

Havalandırma Sistemleri Ve Özellikleri

Hava akışı sağlanması için ve canlıların sağlığı için havalandırma olmazsa olmazlar arsında yer alır. Konut havalandırma sistemleri genelde koku giderilmesi üzerine kuruludur. Laboratuvar havalandırma sistemi ise gazların çıkışı için ayarlanmıştır. Bu ortamlardan sistem ile gazlar hemen çıkış sağlar.

Firmamız verdiği hizmetlerde ortamın boyutlarına oldukça dikkat etmektedir. Çünkü bazı sistemler daha küçük alanlar için oluşturulmuştur. Havalandırma için kullanılacak filtreler de çeşitlilik gösterir. Büyük alanlar için kullanılacak olan havalandırma filtreleri daha geniş ve çok sayıda olacaktır.

Bu konuda uzman çalışanlarımıza keşif ve kurulum desteği sağlar. Böylece geniş ortam için en havadar sistem kurulur. Bu şekilde kurulan havalandırma sistemleri için dar ortamlara gereksiz masraflar da yapılmaz.

Havalandırmanın Hayatımızdaki Önemi

Oksijen olmadan yaşamın mümkün olmadığı düşünüldüğünde havalandırmanın da önemi ortaya çıkar. Havalandırma için kurulacak olan alanlarda genelde kalabalık bir ortam bulunur. Yani kurulacak olan bir havalandırma sistemi sadece bir kişinin değil birden fazla kişinin hayatını etkiler.

Havalandırma sadece temiz hava sağlamaz. Aynı zamanda ortamın sıcaklığını da koruyacaktır. Böylelikle temiz ve havadar ortamda verimli çalışmalar sağlanır. Firmamız tarafından verilen havalandırma sistemleri ortamı tahlil ederek sağlanır.

Havalandırma için kurulacak sistemde tozlu hava, sıcak ve soğuk hava, temiz hava gibi her ayrıntı hesap edilir. Sonrasında yapılacak olan faaliyetler için montaj çalışmaları başlar.

Havalandırma Sistemleri İçeriği

Büyük işletmeler ve ofisler için kurulan havalandırmalar pek çok kişiyi etkiler. Bu şekilde kurulan sistem için genel sağlık koşulları değerlendirilir. Tozlu ve kirli ortamlarda havalandırma sistemleri sulu filtre ile yapılır.

Bu filtre ortamda yer alan tozu ve kirli havayı sulu bünyesine almaktadır. Bu şekilde oramdaki kirli hava dışarıya atılır. Bu havanın yerine temiz hava sağlanır. Otel ya da ofis tarzı iş yerlerinde ortamın sıcaklık dengesi sağlanır.

Ortamda oksijen yeterli seviyeye getirilir. Tüm bunlara ek olarak ortamda ye alan ağır kokular da ortamdan hemen uzaklaştırılır. Firmamız bu alanda uzun yıllardır hizmet vermektedir. Deneyimli ve uzman ekibimiz ile en kısa sürede kurulum sağlanır. Ayrıca kısa sürede kaliteli şekilde kurulan sistem sizi uzun yıllar rahat ettirecektir.