BİMM Havalandırma, her türlü çalışma ortamındaki kötü ve kirli havanın temizlenmesi için birçok farklı yöntem sunar.

Akrobat Emiş Kolları çalışma ortamında havaya karışan zararlı gazları vakumlayarak ortamdan uzaklaştırmak için özel olarak dizayn edilmiştir.

 Akrobat Emiş Kolları her pozisyonda durabilir, ilave destek bir yapıya ihtiyaç duymaz. İç kısmında kendi kendisini taşıyan yapısı 360 derece dönebilen bir sistemdir. Damperli egzoz davlumbazı ve duvar bağlantısından oluşur. Akrobat kollar herhangi bir pozisyona getirilebilir ve bu konumda ilave  bir destek gerektirmeden kalabilir.

Taşıyıcı karkas değişik çaplarda, sıcağa ve aşınmalara   çok dayanıklı olan anti statik poliüretan helix çelik telli esnek  hortumların içinde bulunur. Tek bir vantilatöre veya merkezi sisteme  bağlanabilir. 360° dönebilen çelik davlumbazı kaynak dumanını engelleyerek nokta vakum ayarlarını tam olarak yerine getirecek şekilde dizayn edilmiştir.

Kaynaklı imalat atölyelerinde çalışanlar için büyük bir risk grubu kaynak işlemi sırasında açığa çıkan toz, duman, gaz ve buhar gibi kirleticiler oluşturmaktadır. Hava kirleticilerinin olumsuz etkilerini önlemek için bunların ortama yayılmasın durdurmak gereklidir.

Bunun için genel ve yerel havalandırma yöntemleri kullanılmaktadır. Yapılan işin niteliğine, iş yerinin özelliğine ve ekipmanların yapısına  göre uygun niteliklerde ve amaca uygun havalandırma sistemlerinin projelendirilerek uygulamaya konulması gereklidir. Böylece kaynak yapılan ortamda yeterli havalandırma sağlanmalı, hava kirleticiler çalışanların soluduğu bölgeden ve çevresinden uzak tutulmalıdır.

Kaynak Dumanı Emme Ve Filtreleme Ünitesinde Açma/Kapatma anahtarı, cihazın çalışarak gösteren ikaz düğmesi ve ayrıca filtrenin kirlendiğini gösteren ikaz düğmesi, ana giriş kablosu ve kablo taşıyıcısı bulunur. Filtre seti genişletilmiş yüzeye sahip 4 kademelidir. Polyurethane, Elyaf, Hepa, Aktif Kar

Akrobat kolların mafsa çapları standart  160 mm dir. Her bir mafsallı koldan 1000 m3 / h hava debisi ile emiş yapılması önerilen seviyedir. Ama tabiki de ortaya çıkan duman, toz ve partüküllere göre istediğiniz ayarı siz yapabilirsiniz. Partiküllerin ve dumanın yaklaşım olarak 45 cm civarlarında