Havalandırma sistemleri restoran, kafe, otel, fırın gibi yerlerde oluşan koku nedeniyle büyük bir önemi vardır. Sulu filtre restoran, bar, kafe gibi ortama zehirli ve solunumu zararlı olmayan ama rahatsız edici koku ve duman yayan işletmelerin kullanması gereken sistemlerdir. Sulu fitreler restoranlar alışveriş merkezleri lokantalarda konutlarda kısaca toz ve duman açığa çıkaran işletmelerde zorunlu kullanılan havalandırma sistemleridir.
Sulu filtre, restoran bar gibi kimyasal içeri­ği olmayan buna karşın ortama kokuyu yayan işletmelerin kullanması gereken sistemlerdir. Sulu filtre baca gazının atmosfere karşı olmasından önce temizlenerek sisteme sallanmasını sağlar.

Sulu filtrelerin en iyi ve en verimli şekilde çalışması için belirli oranlarda ve genişlikte tasarlanması, yeterli miktarda su püskürtmesi gerekmektedir. Bunun için öncelikle gerekli dizaynın en doğru ve iyi şekilde yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde sulu filtre verimli şekilde çalışmaz. Aynı şekilde sulu filtre sisteminin kurulumunda olduğu kadar bakım ve onarımı da büyük önem göstermektedir. Sulu filtre sisteminin periyodik şekilde bakımının yapılması ve onarılması gerekmektedir. Periyodik şekilde bakımının yapılmaması beklenmeyen bir arızaya yol açabilir ve bu işinizin aksamasına yol açar.

Sulu sistem filtre ünitesi yemek kokuları (ızgara, balık , duman vb. kokular) dumanlı hava, zehirli hav, a­ir tozların ortama yayılıp kötü hava solunmasını engeller. Kötü koku yayılmadan içine çekip ayrıştırarak ortamda ki kişilerin temiz hava solumasını sağlar.

Kirli hava, tasarımının özel olarak yapıldığı BİMM Marka yıkama ünitesinde yıkanarak ya­ğı ve tozu % 80 oranında, kokuyu %70 oranında aktif karbonlu filtre ünitesiyle temiz havadan arındırır. Sulu Sistem Filtre Ünitesi Aspiratörle birlikte ayrı ayrı üretilir. 2.000 m³ / h -25.000 m³ / h de­ğerleri arasında özel olarak tasarlanıp üretilmektedir. Yıkama ünitesi içi 2 kat antipas siyah sacdan diğer elektrostatik toz boyalı olarak ve isteğe bağlı olaraktan paslanmaz şekilde de üretilmektedir.

Sulu filtre sistemi ile Toz , duman kir , kurum ve cila gibi maddeleri yıkayarak dışarıya atılması sağlanır. Bimm havalandırma sistemlerinin  sulu filtreleri ile restoran, bar, otel ve daha birçok yerde kötü kokuya yer yok.