Statik Filtre sistemleri endüstriyel ve büyük mutfaklarda oluşan koku ve duman gibi sanayideki kaynak ve yağ ile oluşan buharın filtrelenmesinde çok önemli bir yere sahiptir.

0,3 mikron ve daha büyük partiküller %99 ‘ lara varan yüksek oranlarda f çevreye yayılabilecek kötü koku ve zararlı havayı filtreleyerek temizliyor. Bu büyük oran gözle görülebilcek bir dumanın yok olması demektir. Ayrıca kullanılabilecek ek filtreler doğru bir montaj ile yapılırsa 0 koku ve duman olan bir mutfakla karşılaşmak mümkün . Elektrostatik filtreyi tek başına alıp kullanmak maalesef çözüm değildir. Tam doğru bir çözüm için doğru bir proje doğru bir dizayn ve kaliteli ürünler gerekmekte. Türkiye’de bir çok firma bu cihazları yurtdışından yada yurtiçinden temin ederek kullanmaya çalışıyor. Elektrostatik filtreler standart havalandırma cihazlarından çok farklıdır. Sadece hava debisine göre seçilen filtreler sonu hüsranla biten hikayelere dönüşür.Endüstriyel mutfak havalandırması ve koku, duman filtrasyonu uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir alandır . Mutfağın hacmi, davlumbaz geometrisi, içerideki hava hareketleri ve kullanılan pişirici ekipmanlar dikkat edilmesi gereken konulardan sadece birkaçıdır.

Unutmayın Statik filtre ancak doğru proje ve uygulamalar yapan, mühendislik altyapısına sahip güvendiğiniz bir firma ile bu işi yaparsanız bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bu konuda güvenilir bir yer arıyorsanız Bimm havalandırma ve toz toplama doğru adres. Uzun vadede de size her türlü yedek parça ve teknik servis desteği sağlayabilecek bir firma ile çalışmalısınız. Her elektrostatik filtre değil ama doğru projelendirilmiş bir sistemde kullanılan doğru marka bir cihaz ile koku duman problerinizi rahatlıkla çözebilirsiniz. Bu konularda firmamız yıllardır biriken bilgi birikimini size her türlü bilgiliyi verecek ve probleminizi kökünden çözecektir. Bacaya gerek kalmaksızın iyi bir sistem kurulabilir ve gerek endüstiriyel mutfaklarda gerekse üretim tesisleirnde kötü koku ve dumanın önüne geçmek için Bimm doğru adres.