Kanal Tipi Radyal Fan

Kanal tipi radyal fan arasında yer alan radyal fan sistemleri birçok işlevi ile verimli sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Kimyasal gazların bulunduğu yoğun kokuların hakim olduğu alanlarda çalışan bireyler zor zamanlar geçirerek, ortamda var olan kokudan etkilenmektedir. Bu durumu en aza indirmek ve hatta ortadan kaldırmak için havalandırma sistemleri devreye girmektedir. Kolay bir şekilde ürünü temin edebileceğiniz gibi kullanacağınız alana uygun bir tercih yapmak oldukça önemli bir konudur. Kanal tipi radyal fanlar kullanışlı bir yapıya sahip olurken merkez kaç kuvveti ile çalışmaktadır.

Birçok modelleri ve farklı özelleri bulunurken verimli sonuçlar elde etme olasılığınız bir hayli yüksektir. Genellikle işletmeleri havalandırmak için kullanılan bu ürün, alçak basınçlı ve düşük basınçlı alanlarda da etkin özelliğe sahiptir. Çekim gücünün etkili olmasından dolayı ortamda bulunan yoğun kokuyu hapsederek dışarı atılmasını sağlar. Bu sayede dışarı atılan pis koku sayesinde bireyler rahat bir şekilde nefes alabilir. Cihazlar çoğunlukla yuvarlak bir yapıya sahip olurken dikdörtgen ve kare şeklinde olanları da mevcuttur. Dikdörtgen ve kare şeklinde olan modeller büyük alanların havalandırılmasında uygun olurken kolay bir şekilde kurulumu yapılabilir. Cihazın arkasından uzatılan kablo sayesinde taşınabilir bir özelliği de mevcuttur. Üzerinde bulunan korumacı kısmı ile motor dış çevre ile bağını kesmektedir. Aynı zamanda kapaklı olmasından dolayı bakımı kolaylıkla yapılabilir. Kimi zaman kendinizde temizleyebileceğiniz gibi bir uzmandan yardım alarak bakımı da yaptırabilirsiniz.

Kanal tipi radyal fanlar, basınç farkı meydana getirerek hava hareketinin eksenel yönde olmadığı, merkez kaç kuvveti doğrultusunda çalıştığı gözlenmiştir. Kullanım alanları arasında yüksek basınçlı ve alçak basınçlı alanlar mevcut olurken, klima tesislerinde de kullanımı mevcuttur. Bulunan modeller arasından tercihinizi yaparak uygun bir havalandırma sistemine sahip olabilirsiniz.