Baca Havalandırma Fanı

Baca havalandırma fanı, toplu konut projelerinde kullanılan genellikle apartmanların çatılarında rastlayabileceğiniz merkez kaç kuvveti ile kirli havanın dışarı atıldığı bir üründür. Kullanım açısından oldukça avantajlı yanları bulunmaktadır. Ekonomik olmasının yanı sıra rüzgar enerjisi ile çalıştığı için hiçbir şekilde masraf çıkarmayacaktır. Elektrik ile çalışmadığı için de tasarruf etmenizi sağlar. Rüzgar ne tarafa eserse essin yönünden dönmez. Çünkü bu sistemde etkin olan durum merkez kaç kuvvetidir. Birçok farklı modelleri bulunurken tüm ürünlerdeki amaç havalandırma sağlamaktır. Çalışma sırasında gürültü çıkarmaz ve sessiz bir şekilde çalışır. Bu yüzden yaşayanları da rahatsız etmez. Genellikle toplu alanlarda tercih edilen bu tür fanlar, oluşan kokuları yukarı doğru çekerek havaya karışmasını sağlar. Kimi zaman pis kokular dikey şekilde çıkarken bu durumda havaya karışma olasılığı daha yüksektir. Kimi zaman ise çıkan kokular yatay bir halde etrafa yayılarak hava karışır. Uzun süreli kullanımı mümkün olurken belirli zamanlarda bakımlarının yapılması gerekir. Baca kısmına yerleştirilen fan biriken yoğun kokuyu dışarı atarak temiz havanın içeri girmesine yardımcı olur.

Aynı zamanda bacaya monte edilen fan olumsuz durumların oluşmasını da engeller. Baca kısmı aralıklı yapıda olduğu için boşluğa kuş girmesi önlenir. Aynı zamanda kar, yağmur gibi hava koşullarından da etkilenmez. Baca havalandırma fanı modelleri arasında yer alan döner baca, boş kalan eve takıldığında dahi etkisini göstermektedir. Boş olan ev bir süre sonra rutubet yaratacağı için baca da bulunan fan sistemi bu durumu engellemektedir. Ortamın havalanması bu şekilde sağlanarak kötü havanın dışarı atılması sağlanır. Böylece bulunan modeller arasından tercihinizi yaparak fan sistemi monte edebilirsiniz. Birçok avantajlı yanlarından yararlanarak evinizin veya işletmelerin hoş bir kokuya sahip olmasına katkı sağlayacaksınız.

Baca Havalandırma Fanı” te bir düşünce

  1. Hamdi Gültepe diyor ki:

    havalandırma projemizde anahtar teslim süreç yönetimi ve tamamlanma işlerini gayet profesyonelce yürüttüler, kendilerine çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Yorumlar kapalıdır.