HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ

Havalandırma sistemleri ister tekstil gibi pamuk yada tekstil ürünlerinin do­ğurduğu  olumsuz hava koşullarında olsun, ister  a­ir dizel makinaların ortaya çıkardığı karbon türevli ağır gazlar olsun sanayini de verimli­liğine ve hava kalitesine etki eden her alanda kullanılmaktadır. Optimum çalışan verimi ve optimum makine ömrü sa­ğlayabilmek adına insanlara sa­ğlıklı hava teminedebilmek için olmaz ise olmazlardan biri havalandırma sistemleri kullanımlarıdır.

Birden fazla havalandırma ve toz toplama elemanının bir araya gelmesi ile ortaya çıkan havalandırma sistemleri belli bir mühendislik esaslarına gire her işletme özelinden farklı olarak dizayn edilmektedir. Havalandırma sistemleri bir işletmenin verimi ve çalışanlarının sağlığı için önemli bir faktördür. Ortama zararlı gazlar salan fabrikalarda doğru sistemlerinin kullanılmaması işçileri solunum yolu hastalıkları ile karşı karşıya bırakabilir. Ortamı temiz ve sağlıklı hale getirirken bu da iş verimini olumlu yönde etkilemek gerekmektedir. Havalandırma sistemleri iç mekan kadar dış ortam içinde büyük önem taşır. İçerideki gaz dışarıya salınırken mutlaka filtre kullanılmalı ve çevrede oluşacak kötü havayı engellenmelidir. Havalandırma sistemleri kullanım alanlarına göre farklılık gösterir, her işletmede işletmenin ortamına, yapılan işe, ortaya çıkan kötü havaya göre doğru havalandırma sistemi seçimi yapılmalıdır.

Havalandırma Sistemleri Oluşturan Ekipmanlar

Havalandırma sistemleri ; sulu filtre , statik filtre sistemleri , karbon filtre , flexible grubu ,toz toplama ünitesi , sulu filtre, fan grubu , baca sistemleri , akrobat kol gibi çeşitli ürünler kullanılır. Bu ürünler kullanım alanına göre seçilerek doğru havalandırma sistemi sağlanır.

Havalandırma sistemlerine ortaya çıkan kısa süreli bir arıza dahi ortamda bulunan insanlar için büyük bir probleme ve işletmenizde aksaklıklara yol açabilir. Bu nedenle projelendirilmesi ve yapımı sistemli bir biçimde titizce yapılmalıdır. Periyodik olarak bakım ve onarıma ihtiyaç duyar.
Havalandırma uygulamaları , güvenli ,sağlam , hızlı bir şekilde yapılmalı , bütün sistemler tekrar tekrar kontrol edilmelidir. Havalandırma için kullanılan havalandırma projesi ve havalandırma ürünleri ne kadar kaliteli ise sizin havalandırma sisteminiz o kadar uzun ömürlü ve sağlam olacaktır.

Bimm Havalandırma uzman mühendis kadrosu ile işletmenize ihtiyacı olan sistemi yerinde tespit ederek size özel çözümler sunmaktadır.